Tweede Wereldoorlog en Boek

Alex Kershaw - Bedford boys

Alex Kershaw - Bedford boys

De Bedford Boys” vertelt het verhaal over hoe 19 jongens uit het Amerikaanse plattelandsstadje Bedford in de eerste aanvalsgolf op D-Day, 6 juni 1944, omkwamen. Het boek is geschreven door Alex Kershaw wiens werk goed te vergelijken is met dat van Stephen Ambrose.


]De Helden van Bedford

Bedford is een stadje in de staat Virginia met 3.000 inwoners. De bewoners vormen een hechte gemeenschap. Er heerst een vredige sfeer, zoals in veel andere stadjes op het platteland in de Verenigde Staten. Ook in Bedford is de economische depressie van grote invloed op het dagelijkse leven. Om wat extra dollars bij te verdienen, melden vele jongens zich aan bij de National Guard.

Op 6 juni 1944 landden 180 mannen van de A Company op Omaha Beach in Normandië. Onder hen veel jongens uit Bedford. Wanneer de mannen hun landingsvaartuigen verlaten, worden ze door de Duitsers onthaald met hevig mitrailleurvuur. Al in de eerste minuten van de aanval vallen er aan geallieerde zijde veel doden en gewonden. Die dag vinden ook 19 jongens uit Bedford hun laatste rustplaats op Omaha Beach. In de militaire geschiedenis van de Verenigde Staten is dit verlies tot op heden het grootste dat één Amerikaanse gemeenschap in één dag trof.

Wanneer het vreselijke nieuws in Bedford arriveert, is het stadje in schok. Veel mensen hebben een dierbare verloren. Iedereen kent wel iemand die gesneuveld is. De dood van 19 jongens is een catastrofe die het stadje nooit helemaal te boven is gekomen. Zelfs tegenwoordig zijn er mensen die nog dagelijks treuren om de slachtoffers die toen vielen.

Voordat Kershaw begon met het schrijven van “De Bedford Boys” onderzocht hij de strijd die plaatsvond op Omaha Beach op de eerste dag van operatie Overlord. Vooral zijn gesprekken met veteranen en met nabestaanden van de gesneuvelde jongens in het plaatsje Bedford waren belangrijke bronnen. Hun herinneringen zijn uitgebeid verwerkt in dit boek. Daarbij is hij op ongeveer dezelfde wijze te werk gegaan als Stephen Ambrose, de schrijver van onder meer “Band of Brothers”.

Net als in Band of Brothers zijn in dit boek meerdere foto’s en overzichtskaartjes opgenomen. Verder bevat het een lijst van de jongens uit Bedford die betrokken waren bij D-Day, wie er sneuvelden en wie de strijd overleefden. Ook is een bibliografie opgenomen.

Het boek is een zeer aangrijpend relaas van de gebeurtenissen op D day bekeken door de ogen van 19 vrijwilligers. Een erg aangrijend boek waarbij je erg meeleefd met de betrokkenen. Het geeft je een reeel beeld van wat de tweede wereldoorlog heeft betekend voor de achterblijvers in Amerika.

Lees naast dit boek ook eens Alex Kershaws Ardennen offensief
© 2008 - 2009 Joh78, gepubliceerd in Recensies (Kunst en Cultuur) op 02-10-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Joh78 is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Alex Kershaw - Bedford boys"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.