Margaret Weis en Drakenvrouwe

Recensie: Margaret Weis – Drakenvrouwe

Margaret Weis is bekend door haar diverse boeken die ze samen met Tracy Hickman heeft geschreven. Haar boek Drakenvrouwe is haar eerste boek dat ze alleen heeft geschreven. Het is het eerste boek uit de trilogie Drakenvald. Lees hier een recensie.


Gegevens over het boek

Auteur: Margaret Wies
Titel: Drakenvrouwe
Serie: Drakenvald (deel 1)
Genre: Fantasie
Uitgeverij: Luitingh
ISBN: 90-245-4637-0
Bestel dit boek

Drakenvald is de eerste fantasieserie van Margaret Weis. Margaret Weis schreef samen met Tracy Hickman bestsellerseries als onder anderen: de poort des doods, dragonlance en het doodszwaard. Nu is ze dus de auteur van een nieuwe serie: Dragonvald. Het boek Drakenvrouwe is het eerste boek uit deze trilogie.

Over Drakenvrouwel

In dit boek is een wereld gecreëerd waarin mensen en draken met elkaar leven. Het boek begint bij een plaats waar priesteressen leven, geleid door de drakenvrouwe. Melisande wordt getraind om de nieuwe drakevrouwe te worden. Daarbij moet ze al haar magie zien te gebruiken. Maar er gebeuren vreemde dingen. Is ze nog wel veilig op haar eigen plek? Maar niet alles is wat het lijkt. De draken maken zich zorgen en sturen Draconas, de wandelende draak op pad. Draconas ziet eruit als een mens. Hij neemt koning Ewald met zich mee op reis en samen komen ze in bizarre, gevaarlijke situaties terecht.


Mijn eigen mening

Je zit meteen in het boek. De karakters zijn interessant en boeiend. Ze zijn zo neergezet dat je iedere actie van ze begrijpt, ongeacht of je het ermee eens bent of niet. De locaties zijn prachtig omschreven en het lijkt tijdens het lezen net alsof je er echt bij bent. Er gebeuren dingen die je niet begrijpt, er zit geen logica achter. Doordat je het niet begrijpt en graag wilt weten hoe het zit, lees je verder.

Het boek heeft zowel een open als een gesloten einde. Dat klinkt misschien een beetje vreemd, maar het is zo geschreven dat je het kunt laten bij dit eerste boek, maar zodat je ook verder kunt lezen in de serie.

Drakenvrouwe is een echte aanrader voor liefhebbers van fantasyboeken. Maar ik denk dat zelfs mensen die onbekend zijn met fantasy dit boek zullen waarderen. Het leest vlot en is niet langdradig, zoals vele fantasyboeken wel zijn. Juist daarom is dit boek geschikt voor mensen die onbekend met dit genre zijn.

Laat je verrassen in de wereld van Drakenvald. Je zult zeker versteld staan.

Andere boeken uit de serie

De andere twee titels van deze serie zijn: Drakenzoon en Drakenmeester. Het is wel verstandig om te beginnen met het eerste boek, omdat de dingen in de andere twee delen anders niet duidelijk zullen zijn.
© 2007 - 2009 Writingsuus, gepubliceerd in Recensies (Kunst en Cultuur) op 03-05-2007, laatst gewijzigd op 10-12-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Writingsuus is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Recensie: Margaret Weis – Drakenvrouwe"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.