Kerst en sinterklaas met een klein budget

Als het kerst of sinterklaas is wilt iedereen het altijd uitbundig vieren. Maar hoe doe je dat als je maar een klein budget hebt? Het belangrijkste is natuurlijk positief blijven en hou een lach op je gezicht.

Kadootjes

  • Spreek een vast bedrag voor elk kind af
  • Gebruik plaatjes uit oude tijdschriften als inpak papier
  • Strikken kan je maken van oude stukjes stof
  • Verzamel het hele jaar door kleine kadootjes, op die manier heb je niet ineens een grote uitgave. Denk ook eens aan de rommelmarkt op koninginnedag
  • Op internet kan je vaak je spullen verkopen voor wat extra geld. Veel mensen doen ook aan ruilen als je het maar vraagt.
  • Geef eens een plantje kado (kost niet veel)
  • Bak zelf koekjes of muffins en geef die kado.
  • Aan een partner kun je een zelfgemaakte kadobon geven voor bijvoorbeeld een massage.
  • Bewaar alle proefmonsters die je het hele jaar krijgt, doe ze in een goedkoop rieten mandje en geef ze kado, mensen zijn dol op kleine shampoo's en parfum monsters.
  • Geurkaarsen zijn een goed kado, en zijn vaak ook niet prijzig.
  • Zet het hele jaar door een klein bedrag aan de kant voor de feestdagen.

Versiering

  • Begin bij jezelf, kleed je leuk aan dan voel je gelijk al wat feestelijker.
  • Koop een nepboom, is misschien een wat grotere uitgave maar gaat lang mee.
  • De boom kan je versieren door er kerstkoekjes in te hangen of kerstkransjes.
  • Ga het bos in en verzamel denneappels en bladeren, de bladeren rijg je aan elkaar als slinger.
  • Je kan ook slingers maken van popcorn.
  • Kerststerren zijn gemakkelijk zelf te maken van papier en je kan ze naar eigen inzicht versieren.
  • Als je hier en daar wat waxine lichtjes neerzet, creer je gelijk meer sfeer.

Eten met de feestdagen

  • Het is niet noodzakelijk om een kalkoen te eten met kerst, maar maak er iets feestelijks van.
  • Met een beetje creativiteit is eten heel lekker, van komkommer maak je bijvoorbeeld sterren door de randen met een vork te raspen.
  • Je kan best gewoon eten maar versier de tafel bijvoorbeeld met zelfgemaakte kerststerren.
  • Als je van tevoren eten in de aanbieding koopt kan je het invriezen voor de feestdagen.
  • Je hoeft geen dure hapjes te kopen, maak sandwiches en steek ze uit met vormpjes.
  • Een toetje leuk je op door bijvoorbeeld schepijs met siroop te overgieten en hagelslag of gekleurde muisjes erop te strooien.

Tot slot

Je hoeft niet rijk te zijn om een leuke kerst te vieren. De echte gedachte achter het kerstgevoel gaat om het samenzijn met alle mensen van wie je houdt.
© 2007 - 2025 Daisy, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Vanaf 2021 is InfoNu gestopt met het publiceren van nieuwe artikelen. Het bestaande artikelbestand blijft beschikbaar, maar wordt niet meer geactualiseerd.
Reacties
Jannetje, 28-11-2007
Goed artikel, met prima tips!
Eén opmerking: het gaat met kerst niet alleen om de sfeer. Het is feest omdat we de geboorte van Christus herdenken. Dat moest me even van het hart.
Goede kerstdagen gewenst!Reactie infoteur, 29-11-2007
Dankjewel voor je reactie, dat is inderdaad de ware gedachte achter kerst.
Roos, 31-10-2007
Hartstikke handig deze site! Heb er veel aan! Van oud piepschuim kun je sneeuw maken voor in, of onder de kerstboom! Op de Zwarte markt in Beverwijk, is een speciale kerst outlet, voor mensen met een kleine portomonee! Groetjes RoosReactie infoteur, 01-11-2007
Heel erg bedankt voor je tips

Warning: Undefined array key "gebruikersnaam" in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 246

Deprecated: strtolower(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 246

Fatal error: Uncaught Error: Undefined constant "datum" in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php:249 Stack trace: #0 /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/index.php(82): include() #1 {main} thrown in /data/sites/web/interatenl/subsites/infonu.nl/include/article.php on line 249